Prezentacja PowerPoint czy filmy promocyjne, co lepsze?

Poniżej zamieszczona prezentacja PowerPoint oraz jej wersję wideo. Jedna i druga forma ma swoje wady i zalety, które zależą od celu, w jakim zostały stworzone. Ta prezentacja firmowa oraz film mają za zadanie przedstawić Wam – potencjalnym Klientom, naszą firmę i ofertę bez naszego udziału. Dlatego forma filmu wydała się nam bardziej użyteczna.

Zawsze należy mieć na uwadze cel, jaki stawiamy przed prezentacją. Potem, jedyne co musisz zrobić to POKAZAĆ CO MASZ DO POWIEDZENIA.

Kiedy prezentacja PowerPoint, a kiedy film promocyjny?

Forma, w jakiej prezentujecie swoje treści, zależy ściśle od sytuacji, w jakiej będzie z niej korzystał odbiorca. Zdrowy rozsądek podpowiada, że tam, gdzie Ty jesteś osobą prezentującą, w większości przypadków będziesz korzystał ze slajdów. Ich zadaniem jest pomóc Ci podczas Twojego wystąpienia. Prezentacje PowerPoint dają Ci doży komfort podczas spotkania. Ty ustalasz tempo oraz zakres informacji, jaki pokażesz. Prezentacja firmowa daje ci możliwość reagowania na sytuację na sali. Film zostanie wyemitowany, dlatego twoja obecność nie jest potrzebna.

Proszę, zobacz obydwa pokazy film i slajdy. Jestem pewien, że sam wyciągniesz z niego wnioski dla siebie.

PRZYKŁAD I.
Prezentacja PowerPoint w formie filmu

PRZYKŁAD II.

Prezentacja PowerPoint w formie pokazu slajdów


Zapraszamy cię do przeczytania innych artykułów na temat tworzenia prezentacji PowerPoint: