Zadzwoń: 0048 662 702 804 lub napisz: sila.sprzedazy@prezentika.pl
Prezentacje sprzedażowe.
Czy prezentacja PowerPoint może pomóc w sprzedaży?

Prezentacje sprzedażowe są doskonałym narzędziem wsparcia działań handlowych

.

Profesjonalne prezentacje sprzedażowe PowerPoint

Prezentacje to obecnie standard podczas prezentowania oferty.

Dobrze przygotowany zestaw narzędzi znacznie poprawia standard ofert i materiałów sprzedażowych. Dobry slajd prezentacji to subtelne połaczenie grafiki oraz wartościowych treści o twojej firmie. Dobry slajd pomaga podczas spotkania, nie wyręcza cię ani nie zastępuje.

Prezentacje multimedialne to zestaw opracowanych szablonów slajdów, na podstawie których można tworzyć swoje własne prezentacje multimedialne.

 

Szablon firmowej prezentacji multimedialnej, oferty w PowerPoint

wystarczy wpisać dedykowane dane, wkleić kalkulację prosto z excela i gotowe. Dobry szablon to ogromne oszczędności czasu pracy nad prezentacją oraz spójny wygląd wszystkich slajdów w twojej prezentacji.
.

Prezentacja  firmowa

stworzony wcześniej zestaw profesjonalnych slajdów to zasób, z którego wybierzesz odpowiednie slajdy i w 5 minut stworzysz własną prezentację sprzedażową, dopasowaną do konkretnego Klienta.

 

Prezentacja produktów, katalog

W pracy handlowca przychodzi taki moment, gdy Klient pyta o produkt. Prezentacja produktowa to coś więcej niż zwykły katalog. To zestaw gotowych argumentów i silnych stron twoich produktów/usług z dodaną nawigacją dzięki której szybko i sprawnie pokażesz to co interesuje klienta.

Dodatkowym wsparciem działań handlowych jest profesjonalny folder lub katalog firmowy. Nie należy mylić katalogu sprzedażowego z rejestrem produktów z jego parametrami. Warto Trzeba zadbać, aby treści zamieszczone w materiałach drukowanych były dostosowane do oczekiwań Twoich odbiorców. Zakładając, że Klienci szukają informacji, które pomogą im podjać trafną decyzję zakupu musisz zadbać, aby treści opowiadające o Twojej firmie i produkcie były wyrażone w języku korzyści i wyobrażeń. Tylko w taki sposób wesprzesz działania sprzedażowe swojego zespołu.

 

„Niech Pan przyśle jakąś prezentację.”

Jeśli mechanik nie ma dobrych narzędzi, masz małe szanse, że wykona dobrze swoją usługę. Ty jesteś HANDLOWCEM i potrzebujesz innych narzędzi. Dzięki profesjonalnej prezentacji sprzedażowej (jeśli ktoś woli prezentacji firmowej) poukładasz pracę swojego zespołu sprzedażowego:

 

 • każdy klient będzie obsłużony w tym samym standardzie,
 • przygotowanie do spotkania będzie trwało dużo krócej, 
 • zauważysz wyraźny wzrost skuteczności spotkań handlowych,
 • spadną koszty szkoleń i wdrożenia nowych pracowników. 

Zapytaj swoich pracowników ile razy słyszeli „niech Pan przyśle jakąś prezentację”. Tak, wiem, Ty i tak zawsze powiesz „powinineś umówić sie na spotkanie”. Jednak świat się zmienia, decydenci bardzo mocno szanują swój czas. Zanim ktoś zaprosi HANDLOWCA na spotkanie musi być pewien, że nie zmarnuje tego czasu.

Masz pytania? Napisz do nas!

.
Baza wiedzy – spersonalizowane prezentacje sprzedażowe.
Jak prezentacje sprzedażowe mogą pomóc w sprzedaży?

Skuteczne prezentacje sprzedażowe

 

Prezentacje PowerPoint podnoszą skuteczność prezentacji handlowych. To oczywiście jeden z elementów układanki zwanej spotkaniem handlowym. Wiedzą o tym firmy, które mierzą skuteczność prezentacji sprzedażowych przeprowadzanych przez swoich pracowników.

Proponuję pójść o krok dalej i poza „ogólną prezentacją standardową” opracować zbiór slajdów, które stanowią bazę tworzonych przez zespół prezentacji na indywidualne spotkania handlowe.

 

Co która prezentacja w Twoim zespole kończy się sukcesem?

 

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA: BAZA WIEDZY – baza slajdów.

 • Firma gromadzi pojedyncze slajdy „jeden slajd / jedna myśl”. Jest to ogólnodostępny zbiór materiałów informacyjnych i perswazyjnych na temat produktów i usług. 
 • Z zestawu przygotowanych slajdów poszczególne osoby będą tworzyły własne prezentacje dla swoich klientów. Przykłady takich slajdów to np. slajd z wizualizacją produktu, slajdy przedstawiające zastosowania, slajd z wynikami, parametrami itp.. 
 • Ważne, aby te materiały były aktualizowane i uzupełniane o nowe zasoby czy pomysły slajdów.

Z tak opracowanej bazy slajdów można szybko konstruować pełne prezentacje sprzedażowe dostosowane do potrzeb Klienta.

Dodatkowo zaletami takiego rozwiązania są:

 1. Elastyczne prezentacje sprzedażowe – dostosowane do wymagań Klienta. Takie podejście daje duże pole manewru. Ze względu na różnorodność elementów wpływających na sukces sprzedazy:
 • Spotkania są różne, wymagają innej argumentacji – dlatego prezentacja sprzedażowa powinna być dostosowana do ETAPU SPRZEDAŻY,
 • Klienci są różni – dlatego inny materiał należny pokazać np. osobom dobrze znającym nasz rynek, a inny osobom bez takiej wiedzy,
 • Motywy zakupu Klientów są różne – nie można przekonywać niska ceną, osoby dla której najważniejsza jest wysoka jakość!
 • Etapy sprzedaży są różne – dlatego inną prezentację sprzedażową należy wspierać się podczas pierwszego spotkania, a inną podczas przekonywania klienta o wartości produktu,
 • Osoby prezentujące są rożne – ze względu na nasze preferencje trudno jest dostosować swój „charakter  sprzedaży” do przygotowanej przez kogoś prezentacji.
 • Możliwość szybkiego stworzenia własnej prezentacji sprzedażowej skłania poszczególne osoby do zastanowienia się jakie informacje i argumenty są dla danego klienta najistotniejsze. Dzięki temu handlowiec przedstawia Klientowi wyselekcjonowane informacje, a nie materiał dla „dla wszystkich”.
 • Usystematyzowany proces szkolenia nowych pracowników, który będzie zawierał wszystkie wymagane informacje wykorzystywane podczas prezentacji sprzedażowej.
 • Jednolita i spójna komunikacja sprzedażowa podczas spotkań handlowych w całej firmie.

Masz pytania? Napisz do nas!

Prezentacje PowerPoint!
Sposób na efektowne prezentacje sprzedażowe.

 

PO CO multimedialne prezentacje sprzedażowe PowerPoint?

 • PowerPoint to wielokanałowa komunikacja z klientami:
  • prezentacja wspiera Twoje wystąpienie,
  • prezentacje sprzedażowe PowerPoint możesz zamieścić na stronie internetowej w postaci pokazu slajdów,
  • ze swojej prezentacji możesz zrobić film, który umieścisz na YouTube,
  • możesz wysłać ją e-mailem,
  • wydrukować, wyświetlić w pętli na telebimie
 • PowerPoint to szybkie zmiany i uaktualnienia:
 • W dobie szybko zmieniającej się informacji trzeba być gotowym do szybkiej zmiany. PowerPoint daje Ci ten komfort. Od teraz Twoje prezentacje będą na czasie.

 • Prezentacje PowerPoint to uniwersalne i powszechne narzędzie.
 • Wszyscy znają prezentacje PowerPoint. Są powszechną formą komunikowania się. Dokonywanie zmian i uaktualnienia w naszych prezentacjach wymagają odrobiny czasu i minimum umiejętności.

Masz pytania? Napisz do nas!

Bądźmy w kontakcie.

Zapisz się na listę subskrybentów trików i narzędzi, które pomogą Ci szybko i sprawnie tworzyć prezentacje.

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER?
To zbiór praktycznych porad:

 • jak zrobić profesjonalnie wyglądającą prezentację,
 • jak zrobić to szybko,
 • jak, swoją prezentację wywołać efekt WOW!

 

Do góry