Prezentacja w slajdach czy film?

Prezentacje power pointPoniżej zamieściliśmy tę samą prezentację PowerPoint w formie pokazu slajdów oraz w postaci filmu promocyjnego. Jedna i druga forma ma swoje wady i zalety.
Zależy to oczywiście od celu w jakim została stworzona. Ta prezentacja i film mają za zadanie przedstawić naszą firmę potencjalnym klientom bez naszego udziału. Dlatego forma filmu wydała się nam bardziej użyteczna.

Bardziej wtajemniczeni w możliwości tworzenia prezentacji PowerPoint wiedzą, że prezentacja w formie pokazu slajdów może pokazać to co film, jest tylko jeden problem – tak prezentacja będzie miała około 100 slajdów. A tego nie zniesie najwierniejszy Wasz fan.
Zawsze należy mieć na uwadze cel jaki stawiamy przed prezentacją. Potem, jedyne co musisz zrobić to…  POKAŻ CO MASZ DO POWIEDZENIA

Forma w jakiej prezentujecie swoje treści zależy ściśle od sytuacji w jakiej będzie z niej korzystał odbiorca. Zdrowy rozsądek podpowiada, że tam gdzie Ty jesteś osobą prezentującą w większości przypadków będziesz korzystał ze slajdów – ich zadaniem jest pomóc Ci podczas Twojego wystąpienia. Prezentacje PowerPoint dają Ci doży komfort podczas spotkania. …Ty ustalasz tempo oraz zakres informacji jaki pokażesz, możesz reagować na sytuację na sali.

Proszę zobacz obydwa pokazy film i slajdy. Jestem pewien, że sam wyciągniesz z niego wnioski dla siebie.

PRZYKŁAD I.
Prezentacja PowerPoint w formie filmu

 

PRZYKŁAD II.

Prezentacja PowerPoint w formie pokazu slajdów